Interview Beata Vlnková

Pri ochutnávke môžem ľudí vypnúť!

 

Interview s Beatou Vlnkovou, prezidentkou Asociácie someliérov Slovenskej republiky:

Pri ochutnávke môžem ľudí vypnúť!

Na záver roka som sa porozprával s Beatou Vlnkovou, prezidentkou Asociácie someliérov SR, o jej pohľade na uplynulý rok.

Ako sa zmenila Tvoja práca v tomto roku?

Moja práca v tomto roku sa zmenila o 360 stupňov. Minulý rok na jeseň som založila cestovnú kanceláriu zameranú len na vínne zájazdy. Krásne sa rozbehla, všetky plánované zájazdy do Talianska, Rakúska a Portugalska sa úspešne vypredali.

A naraz prišiel Covid 19! Tým pádom všetko zastalo a nič z plánovaného sa nepodarilo zrealizovať. V medziobdobí medzi dvomi vlnami sme stihli aspoň zaujímavý výlet na juh Slovenska a navštívili troch vynikajúcich slovenských vinárov.

To isté sa udialo s kurzami – bežne v asociácii organizujeme juniorske kurzy pre študentov hotelových škôl, trénujeme čašníkov v reštauráciách, organizujeme profesionálny someliersky kurz „Certifikát someliéra“. Aj toto všetko nám padlo.

Online ochutnávka vína Beata Vlnková
Beata Vlnková pri online ochutnávke vína

Ja osobne som sa dlho bránila online degustáciám, lebo pri víne je pre mňa najkrajší moment zdieľania pocitov účastníkov – vzhľad, vôňa či chuť vína. Sú to vzrušujúce momenty nad kalichom vína, kde nad jedným dúškom môžete rozjímať dlhé minúty. Keď však bolo zrejmé, že covid len tak neodíde, začali sme spolu organizovať online ochutnávky vína ako istú formu online teambuildingu.

Ja sama som si na začiatku myslela, že to bude nudné. Musím však povedať, že keď sme zvládli technickú prípravu, začalo to byť zaujímavé. Obzvlášť pri väčších skupinách sú účastníci veľmi interaktívni, zaujímajú sa o tému. Dokonca má online degustácia aj výhody – pri ozajstnej degustácii sú ľudia po pár dúškoch trošku hluční, tu ich jednoducho vypnete, aby nerušili druhých:-)))

Čo Ti priniesol uplynulý rok?

Bolo viacej času venovať sa rodine, bicyklovať viac ako 100 km za deň, behať alebo cvičiť jogu.

Ako vidíš budúcnosť vinárstva a vínnej turistiky na Slovensku?

Určite veľmi dobre. Už takmer v každom vinohradníckom regióne na Slovensku sa konajú dni otvorených dverí, vinári sa združujú a organizujú veci spoločne. Stále nám chýbajú cyklistické chodníky a dobré miestne reštaurácie, kde by sme sa mohli za dobrý peniaz najesť. A vinárstva? Tie vznikajú ako huby po daždi, a to je úžasné! Okrem dobrých vín sa na nich objavujú krásne etikety, ktoré tiež víno lepšie predávajú.

Zdroj obrázkov na stránke: EventNaDialku.sk


Ako to funguje

1.
Kontaktujte nás. Nezáväzne sa porozprávame o Vašich cieľoch. 

2.
Navrhneme online podujatie na mieru presne podľa Vašich požiadaviek. 

3.
Vyberieme vhodné technické riešenie.

4.
Užijete si so svojimi zamestnancami či partnermi profesionálne pripravený online event bez starostí.


Kontaktný formulár

Vyhlásenie o ochrane osobných údajovSpoločnosť ENJOY SLOVAKIA DMC, s.r.o. spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.