Ako robiť online eventy

Ako robiť online eventy

 

Firemný večierok online? Novinka, ktorá naberá na obľúbenosti

Zažívame technologickú revolúciu, ktorá mení svet okolo nás rýchlejšie než si uvedomujeme. Zdieľané elektrické kolobežky či aplikácie Uber a Bolt berieme ako samozrejmosť. Online prostredie sa stalo doslova novou dimenziou. Dotklo sa už aj prostredia eventov a konferencií.

Koniec klasických podujatí?

Klasické podujatia s coffee breakmi, face-to-face networkingom, spoločenským programom či prípadnou návštevou hotelového spa sa presúvajú až do doby, keď vakcína porazí pandémiu COVID-19. Budúci eventový a konferenčný priemysel čaká mnoho zmien.

Nové talenty pre nové technológie

Online technológie sa naďalej rozvíjajú a pribúdajú tiež nové komunikačné platformy a softvérové riešenia. Tie síce umožňujú zaujímavé a efektné využitie pre klienta, ale niektoré z ich možností vyžadujú špecifické zručnosti. To je priestor pre novú profesiu – manažéra digitálnych eventov.

Organizácia eventu podľa vašich predstáv

Samozrejme, vždy sa dá zorganizovať online event aj vo vlastnej réžií. Technicky zdatného kolegu-dobrovoľníka poveríte prípravou podujatia. Ten si úlohu naštuduje, strávi týždeň prípravou a do poslednej chvíle bude dúfať, že sa event podarí.

Nemusíte však riskovať fiasko. Vhodnejším riešením je outsourcing prípravy a realizácie na profesionálneho dodávateľa. Okrem toho, že pozná najnovšie technológie a má potrebné technické vybavenie, pripraví event presne podľa vašich potrieb.

Firemná akcia podľa Vašich predstáv

Prvým krokom pre manažéra digitálnych eventov je poznať predstavu klienta a jeho rozpočtové možnosti. Klientovi pomôže zorientovať sa a nájde najvhodnejšie riešenie.

Niekedy stačí len odborné poradenstvo klientovi a ten si menšiu akciu zorganizuje s vlastnými techickými prostriedkami.

Pri niektorých eventoch môže ísť o akciu, kde z hotela vystupujú len prednášajúci alebo sa vysiela koncert hudobnej kapely, prípadne sa zúčastnia len na mieste len niektorí účastníci akcie. Zvyšok účastníkov si vychutnáva event od svojich monitorov. Častokrát však prednášajúci sedia pred vlastnými notebookmi doma alebo v kanceláriách a my pre nich koordinujeme event v digitálnom štúdiu s LED obrazovkou, prípadne s profesionálnym moderátorom.

Často využívanou možnosťou je vysielanie eventu z virtuálneho štúdia, kde sa za pomoci počítačovej a televíznej techniky vytvorí virtuálny priestor divákom pripomínajúci realitu. Odtiaľ sa uskutočňuje prezentácia, diskusia, koncert alebo aj stand-up výstup. Diváci majú kvalitný zážitok, ktorý sa na bežnom mítingu nedá dosiahnuť.

online event

Takýto online event sa podľa predstavy klienta streamuje cez platformy prihláseným účastníkom (napr. cez Zoom, Webex, Youtube, Facebook alebo iné). Dôležitou podmienkou online eventu je kvalita internetového pripojenia z miesta vysielania, ktora by mala byť 100 MB (upload aj download).

Na čo myslieť pri online evente?

Pre úspešné zvládnutie prechodu na online podujatia je treba pripomenúť niekoľko základných bodov ich etikety. Skontrolujte si užívateľské meno, pod ktorým sa pripája vaše zariadenie. Niekedy to môže byť značka a typ smartfónu alebo meno kolegyne, ktorej notebook používate. Skontrolujte si tiež funkčnosť mikrofónu a kamery, pokiaľ sú tieto prvky na online podujatí potrebné.

Je prejavom slušnosti, aby vás na obrazovke bolo vidno. Preto pred pripojením odložte rušivé prvky z vášho pozadia. Dôležité je pokojné prostredie, čo doma nie je vždy ľahké. Myslite na to, že rovnako, ako vidíte iných účastníkov online eventu vy, vidia aj oni vás.

Zdroj obrázkov na stránke: Unsplash.com


Ako to funguje

1.
Kontaktujte nás. Nezáväzne sa porozprávame o Vašich cieľoch. 

2.
Navrhneme online podujatie na mieru presne podľa Vašich požiadaviek. 

3.
Vyberieme vhodné technické riešenie.

4.
Užijete si so svojimi zamestnancami či partnermi profesionálne pripravený online event bez starostí.


Kontaktný formulár

Vyhlásenie o ochrane osobných údajovSpoločnosť ENJOY SLOVAKIA DMC, s.r.o. spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.